Ξεκινά η Θρησκευτική Εμποροπανηγύρι της Εορτής «ΑΠΟΔΟΣΗ ΚΟΙΜΗΣΗΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ» στην Τ.Κ.Πύλης

«ΑΠΟΔΟΣΗ ΚΟΙΜΗΣΗΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ» στις 22 και 23 Αυγούστου 2015, στην Τοπική Κοινότητα Πύλης, στην Πύλη.

Ως Δήμος είμαστε έτοιμοι να υποδεχθούμε το πλήθος των επισκεπτών, των πιστών, των πωλητών.

Ο Ιερός Ναός της ΠΟΡΤΑ ΠΑΝΑΓΙΑΣ και ο μαγευτικός οικισμός θα κατακλυστούν από κόσμο.
Θα προηγηθούν γιορταστικές εκδηλώσεις της Τοπικής Κοινότητας Πύλης, του Ορειβατικού Περιηγητικού Ομίλου Πύλης (Ο.Π.Ο.Π.) υπό την αιγίδα του Δήμου Πύλης.

– Παραδοσιακοί χοροί και χορευτικά των Πολιτιστικών Συλλόγων Παλαιομοναστήρου – Αγίου Βησσαρίωνα – Ροπωτού- Παλαιοκαρυάς και Πιαλείων με την καθοδήγηση των χοροδιδασκάλων κ.κ. Παναγιώτη Γκόγκου, Παναγιώτη Μάνου και Παναγιώτη Τσίντζου.

–  Βραδιά λαϊκής μουσικής με την συμμετοχή του συγκροτήματος του Νίκου Κουφογάζου, συντοπίτη μας.

– Βραδιά ΡΟΚ.
Βραδιά Νεολαίας με μουσικές ροκ με την συμμετοχή του συγκροτήματος ΤROCKαδόροι.

To τραινάκι του Αστικού ΚΤΕΛ Τρικάλων θα κάνει διαδρομές για μικρούς και μεγάλους φίλους.  Είστε όλοι καλεσμένοι.