“Τακτική Συνεδρίαση στο Δήμο Πύλης (03-11-2009)”

Σας προσκαλούμε σε τακτική Συνεδρίαση στο Δημοτικό Κατάστημα στις 03 Nοεμβρίου 2009 ημέρα της εβδομάδας Τρίτη και ώρα 18:00, με τα κάτωθι θέματα Ημερήσιας Διάταξης:

1ον:«Έγκριση καθορισμού ειδικοτήτων για την πρόσληψη ατόμων με Μερική Απασχόληση».

2ον:«Έγκριση Γεωλογικής μελέτης του έργου με τίτλο «ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΔΡΟΜΟΥ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΣΜΑ ΠΥΛΗΣ ΑΠΟ ΟΙΚΙΣΜΟ ΠΥΛΗΣ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑΚΗ ΟΔΟ ΠΥΛΗΣ – ΠΑΛΑΙΟΜΟΝΑΣΤΗΡΟΥ» Δ. Πύλης Ν. Τρικάλων».

3ον:«Έγκριση πρακτικών δημοπρασίας εκμίσθωσης έξι (6) ξύλινων οικίσκων στο τ.δ. Πύλης του Δήμου Πύλης».

4ον:«Σύναψη Προγραμματικής Σύμβασης Δήμου Πύλης & Υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης για την υλοποίηση έργου με τίτλο «ΜΙΚΡΟ ΕΡΓΟ ΜΕ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗ ΑΝΑΨΥΧΗ – ΧΩΡΟΙ ΣΤΑΘΜΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΠΑΥΣΗΣ» στο 4χλμ Πύλης Ελάτης».

5ον:«Αποδοχή πιστώσεων από Νομαρχιακή Αυτ/ση Τρικάλων – Τροποποίηση Προϋπολογισμού Δ. Πύλης – Υπογραφή Προγραμματικών Συμβάσεων».

6ον:«Έγκριση Πρωτοκόλλων Προσωρινής & Οριστικής παραλαβής του έργου «ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΟΔΟΠΟΙΙΑ ΔΗΜΟΥ ΠΥΛΗΣ».

7ον:«Ορισμός ορκωτού ελεγκτή για την οικονομική χρήση έτους 2009».

8ον:«Έγκριση απόδοσης συνδρομής έτους 2009 στο Ελληνικό Δίκτυο Πόλεων με Ποτάμια».

9ον:«Επί αιτήματος Διοικητικού Συμβουλίου του Εμπορικού Συλλόγου Πύλης».

10ον:« Χορήγηση αδειών υπαίθριου – στάσιμου εμπορίου στον Δήμο μας».

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΣΩΤΗΡΙΟΣ Η. ΚΩΣΤΑΚΗΣ