“Συνάντηση του Δημάρχου Πύλης Κων/νου Κουφογάζου με επαγγελματίες της Πύλης.”

tn_sinantisi dimΠραγματοποιήθηκε την περασμένη Παρασκευή 3 Οκτωβρίου 2008 στο Δημαρχείο Πύλης η συνάντηση του Δημάρχου κ. Κων/νου Κουφογάζου με επαγγελματίες του Δήμου Πύλης, εκπροσώπους του Συλλόγου «ΟΛΥΜΠΙΟΣ ΖΕΥΣ» και τον εκπρόσωπο του Εμπορικού Συλλόγου οι οποίοι έθεσαν το πρόβλημα που έχει επιδεινωθεί τα τελευταία χρόνια και ακούει στο όνομα κυνηγετική περίοδος.

Συγκεκριμένα του αναφέρανε την μη προμήθεια με πτηνά στις κυνηγετικές περιοχές και την μη αντικατάσταση των θηροφυλάκων που βγήκαν στη σύνταξη τα τελευταία χρόνια.

Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να οδηγήσει σε αποξένωση όλη την κυνηγετική δραστηριότητα στην περιοχή, στερώντας από τους εμπόρους και επαγγελματίες ένα σημαντικό ποσό.

Ζητήθηκε από τον Δήμαρχο να αναλάβει εκείνες τις πρωτοβουλίες ώστε να επανέλθει η κατάσταση στην προ τριετίας εποχή και ο Δήμαρχος δεσμεύτηκε ότι θα βοηθήσει σ' αυτή την κατεύθυνση.