«Πρόσκληση σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής Δήμου Πύλης (07-11-2017 ώρα 12:00μ.μ.)»

ΔΗΜΟΣ ΠΥΛΗΣ
Αριθμ.Πρωτ. 16687

Προς
Τα Μέλη της Οικονομικής Επιτροπής
του Δήμου Πύλης

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Παρακαλούμε την 7η του μηνός Noεμβρίου του έτους 2017,ημέρα Tρίτη και ώρα 12.00 μ.μ. να προσέλθετε σε τακτική συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής στο Δημοτικό Κατάστημα στην Πύλη,σύμφωνα με τις σχετικές διατάξεις του άρθρου 75 του Ν. 3852/2010(ΦΕΚ 87),με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

1.-Εγκριση υποβληθέντων δικαιολογητικών προσωρινού αναδόχου για το έργο: «Aντικατάσταση δικτύου ύδρευσης στην Τ.Κ.Νεραιδοχωρίου»

2.-Εγκριση υποβληθέντων δικαιολογητικών προσωρινού αναδόχου για το έργο: «Aντικατάσταση δικτύου ύδρευσης στην Τ.Κ.Ελάτης»

3.- Εγκριση υποβληθέντων δικαιολογητικών προσωρινού αναδόχου για το έργο: «Εργα αναπλάσεων κοινόχρηστων χώρων»

4.- Εγκριση πρακτικών επαναληπτικής δημοπρασίας για την εκμίσθωση δημοτικού ακινήτου(τουριστικό περίπτερο) στον οικισμό Βαλομανδρίου στην Τ.Κ.Παραποτάμου

5.-. Εγκριση πρακτικών δημοπρασίας για την εκμίσθωση δημοτικού ακινήτου(κατάστημα) στην Τ.Κ.Πύλης

6.- Ορισμός δικηγόρου για υπόθεση του Δήμου-Ψήφιση πίστωσης

7.-  Ορισμός δικηγόρου για υπόθεση του Δήμου-Ψήφιση πίστωσης

8.-  Ορισμός δικηγόρου για υπόθεση του Δήμου-Ψήφιση πίστωσης

9.- Ορισμός δικηγόρου για υπόθεση του Δήμου-Ψήφιση πίστωσης

10.- Εγκριση απόφασης Δημάρχου(115/2017)περί ορισμού δικηγόρου για υπόθεση

του Δήμου-Ψήφιση πίστωσης

11.- Εγκριση απόφασης Δημάρχου(131/2017)περί ορισμού δικηγόρου για υπόθεση του Δήμου-Ψήφιση πίστωσης

12.- Σχετικά με υποβολή προσφυγής στην Ειδική Επιτροπή του άρθρου 152 του Ν.

3463/2006

13.-Αποδοχή δωρεάς ακινήτου στην Τ.Κ.Φιλύρας

14.- Εγκριση δαπάνης και διάθεση πίστωσης-Απευθείας ανάθεση έργου: «Συντήρηση αγροτικής οδοποιίας Τ.Ε.Νεραίδας-Κορυφής-Λαφίνας»

15.- Εγκριση δαπάνης και διάθεση πίστωσης-Απευθείας ανάθεση έργου:«Συντήρηση αγροτικής οδοποιίας Τ.Ε.Μοσχοφύτου-Βαλκάνου-Πολυνερίου»