Πρόσκληση 5ης Τακτικής Συνεδρίασης του ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ Δήμου Πύλης (30-04-2018 ώρα 20:00)»

ΝΟΜΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
ΔΗΜΟΣ ΠΥΛΗΣ

Ταχ.Δ/νση : Ηρώων 1940-1
Ταχ.Κώδ. : 420 32
Πληροφορίες : Φανή Μαρκαντά
Τηλέφωνο : 24343-50313
FAX : 24343-50150
E-mail : dpilis@otenet.gr

Πύλη, 26 Απριλίου 2018
Αριθμ. πρωτ. 4500

Π Ρ Ο Σ Κ Λ Η Σ Η

5/2018

Τακτικής Συνεδρίασης του Δημοτικού Συμβουλίου

Σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 67 του Ν. 3852/2010 (Φ.Ε.Κ. Α΄/87/07-06-2010) και τις όμοιες της παρ. 4 του άρθρου 163 του Ν. 3463/2006 (Φ.Ε.Κ. Α΄/114), σας καλούμε σε τακτική συνεδρίαση, στην αίθουσα συνεδριάσεων του Δημοτικού Καταστήματος Πύλης (Ηρώων 1940-1), στις τριάντα (30) Απριλίου 2018, ημέρα Δευτέρα και ώρα 20.00 με τα παρακάτω θέματα ημερήσιας διάταξης:

Ψήφιση Τμήματος Ολοκληρωμένου Πλαισίου Δράσης (Ο.Π.Δ.) Δήμου Πύλης, οικ. έτους 2018, που αφορά την Δ.Ε.Υ.Α. Πύλης.
Έγκριση τριμηνιαίας έκθεσης εσόδων – εξόδων Α’ τριμήνου 2018.
Αποδοχή χρηματοδότησης για πρόληψη και αντιμετώπιση ζημιών και καταστροφών που προκαλούνται από θεομηνίες (ΣΑΕ 055).
Τροποποίηση τεχνικού προγράμματος, οικ. έτους 2018.
Τροποποίηση προϋπολογισμού Δήμου Πύλης, οικ. έτους 2018.
Επέκταση δικτύου ηλεκτροφωτισμού στην Τ.Κ. Γόμφων.
Αίτηση Συλλόγου Επαγγελματιών Ορεινού Όγκου Ν. Τρικάλων – Ξένιος Ζευς για συνδιοργάνωση αγώνα ορεινού τρεξίματος με την ονομασία «Koziakas Mountain Race».
Αίτηση Συλλόγου Ορειβασίας – Χιονοδρομίας Ν. Τρικάλων για υποστήριξη της διοργάνωσης της 78ης Πανελλήνιας Ορειβατικής Συγκέντρωσης στο Κερκέτιο Όρος (Κόζιακας).
Αίτηση Συλλόγου Όραμα Ελπίδας για συμμετοχή του Δήμου στη διοργάνωση εκδήλωσης ενημέρωσης των πολιτών για τη σημασία της δωρεάς αιμοποιητικών κυττάρων/μυελού των οστών.
Ανάκληση παραχώρησης χρήσης – Έγκριση εκμίσθωσης δημοτικού καταστήματος στην Τ.Κ. Παλαιομοναστήρου.
Έγκριση εκμίσθωσης δημοτικού καταστήματος στην Τ.Κ. Δροσοχωρίου.
Αίτηση Δ.Α.Σ. Καλογήρων για παραχώρηση λήμματος ξυλείας δημοτικού δάσους Καλογήρων, έτους 2018.
Αίτηση Δ.Α.Σ. Πύρρας για παραχώρηση λήμματος ξυλείας δημοτικού δάσους Πύρρας, έτους 2018.
Αίτηση Δ.Α.Σ. Ελάτης για παραχώρηση λήμματος ξυλείας δημοτικού δάσους Ελάτης, έτους 2018.
Διατύπωση γνώμης για περιορισμούς βοσκής στο δημοτικό δάσος Μεσοχώρας.
Επικαιροποίηση Κανονισμού Λαϊκής Αγοράς της Τ.Κ. Πύλης.
Καθορισμός αριθμού αδειών υπαίθριου πλανόδιου εμπορίου σε παραγωγούς πωλητές.
Κατάταξη των αθλητικών εγκαταστάσεων Δήμου Πύλης.
Υποβολή πρότασης για ένταξη του Δήμου στο πρόγραμμα ΦΙΛΟΔΗΜΟΣ ΙΙ που αφορά στην προμήθεια μηχανημάτων έργου ή/και συνοδευτικού εξοπλισμού – αποδοχή χρηματοδότησης – κάλυψη οικονομικής διαφοράς από ιδίους πόρους.
Έγκριση διενέργειας προμήθειας ενός οχήματος πολλαπλών χρήσεων και ενός φορτω-εκσκαφέα στο Δήμο Πύλης.
Έγκριση μελέτης, Σ.Α.Υ. και Φ.Α.Υ. του έργου «Ύδρευση οικισμού Αγ. Ιωάννη & Αγ. Δημητρίου Τ.Κ. Ροπωτού Δήμου Πύλης».
Έγκριση μελέτης, Σ.Α.Υ. και Φ.Α.Υ. του έργου «Αποκατάσταση ζημιών από θεομηνία στις Δ.Ε. Πύλης, Γόμφων, Πιαλείας».
Έγκριση μελέτης, Σ.Α.Υ. και Φ.Α.Υ. του έργου «Αντιμετώπιση ζημιών από θεομηνίες στις Δ.Ε. Πινδέων, Μυροφύλλου, Νεράιδας».
Έγκριση μελέτης, Σ.Α.Υ. και Φ.Α.Υ. του έργου «Αντιμετώπιση ζημιών από θεομηνίες στη Δ.Ε. Αιθήκων».
Έγκριση μελέτης, Σ.Α.Υ. και Φ.Α.Υ. του έργου «Αποκατάσταση ζημιών Δημοτικών Κτιρίων».
Έγκριση Σ.Α.Υ. και Φ.Α.Υ. του έργου «Ύδρευση οικισμού Αετού του Κ.Δ. Παχτουρίου».
Έγκριση Σ.Α.Υ. και Φ.Α.Υ. του έργου «Κατασκευή σκαλοπατιών θέασης (κερκίδων) ανάντη του γηπέδου της Τ.Κ. Πύλης».
Αίτηση αναδόχου εκτέλεσης του έργου «Συντήρηση – κατασκευή τεχνικών υποδομών στη Δ.Ε. Νεράιδας» για χορήγηση παράτασης προθεσμίας περαίωσης του έργου.
Αίτηση αναδόχου εκτέλεσης του έργου «Συντήρηση – κατασκευή τεχνικών υποδομών στη Δ.Ε. Πινδέων» για χορήγηση παράτασης προθεσμίας περαίωσης του έργου.
Αίτηση αναδόχου εκτέλεσης του έργου «Συντήρηση – κατασκευή τεχνικών υποδομών στη Δ.Ε. Πιαλείων» για χορήγηση παράτασης προθεσμίας περαίωσης του έργου.
Αίτηση αναδόχου εκτέλεσης του έργου «Συντήρηση – κατασκευή τεχνικών υποδομών στη Δ.Ε. Αιθήκων» για χορήγηση παράτασης προθεσμίας περαίωσης του έργου.
Αίτηση αναδόχου εκτέλεσης του έργου «Συντήρηση – αποκατάσταση ζημιών σχολικών κτιρίων» για χορήγηση παράτασης προθεσμίας περαίωσης του έργου.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ

ΝΑΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ