“Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκαν τα γυρίσματα της εκπομπής « Κυριακή στο χωριό» στο Περτούλι”

tn_gurismataΜε μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκαν τα γυρίσματα της εκπομπής  της ΕΤ-3 «Κυριακή στο χωριό» με τη Μάρνη Χατζηεμμανουήλ  στο Περτούλι.

Δυο μέρες προ της κεντρικής εκπομπής έγιναν γυρίσματα στο Περτούλι και αναδείχθηκαν  θέματα όπως: Περτουλιώτικα  λιβάδια, μαγειρική στην ύπαιθρο, χιονοδρομικό κέντρο Περτουλίου, κτηνοτροφία, υλοτομία, αθλητικές και πολιτιστικές δραστηριότητες, πανεπιστημιακό δάσος Περτουλίου, επενδύσεις στην περιοχή κ.α.

Φωτογραφικό υλικό εδώ….

Την ημέρα των κεντρικών γυρισμάτων στο Περτούλι χιόνιζε και πραγματοποιήθηκε μια καταπληκτική εκπομπή που θα εντυπωσιάσει τους τηλεθεατές και θα αναδειχθούν τα πλεονεκτήματα του Περτουλίου και της ευρύτερης περιοχής.

Ο Δήμος Πύλης θα ήθελε να ευχαριστήσει όσους  βοήθησαν για την πραγματοποίηση της εκπομπής και συγκεκριμένα:  Το Αστικό και Υπεραστικό ΚΤΕΛ Τρικάλων, St.George Hotel & chalet, τον πρόεδρο Γιάννη Σούλιο και το χορευτικό του ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ, τη δασκάλα χορού Μαίρη Γιαννακάκου και το χορευτικό από την Πύλη, το  συνεταιρισμό γυναικών Περτουλίου, το συνεταιρισμό γυναικών Γαρδικίου, Ξενοδοχείο ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ – Περτούλι, Ξενώνας ΦΙΛΟΚΩΣΤΑ – Περτούλι, Αρχοντικό ΛΟΥΚΑ – Περτούλι, Αρχοντικό ΧΑΤΖΗΓΑΚΗ – Περτούλι, Ξενώνας ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ – Περτούλι, ταβέρνα ΤΟ ΛΗΜΕΡΙ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΗ – Περτούλι, ταβέρνα ΤΟ ΑΝΤΑΜΩΜΑ  – Περτούλι, ταβέρνα Ο ΑΛΕΚΟΣ – Περτούλι, ταβέρνα ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ – Περτούλι, ταβέρνα ΝΙΑΒΗΣ – Νεραϊδοχώρι, ταβέρνα ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ – Νεραϊδοχώρι, ταβέρνα ΕΥΤΥΧΙΑ – Ελάτη, ταβέρνα ΧΑΜΨΑΣ – Ελάτη, ταβέρνα ΚΑΛΑΜΑΡΑΣ – Ελάτη, Extreme sport ΚΕΡΚΕΤΕΙΟ – Περτούλι, Αίθουσα ΛΟΥΚΑ – Περτούλι, Ιχθυοτροφείο πέστροφας ΚΑΛΛΟΣ – Αθαμανία, Μέλι ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ, τους αθλητικούς, πολιτιστικούς συλλόγους και  τους εθελόντες του Δήμου Πύλης, τους κατοίκους του Περτουλίου και της ευρύτερης περιοχής και όλους όσους συμμετείχαν με κάθε τρόπο στην εκπομπή.

Επίσης θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τους μουσικούς: Σωτήρη Γοργογέτα, Σωτήρη Τόγελο,  Σπύρο Αναστασίου, Κώστα Ακρίβο, Φώτη Τσιγαρίδα και Λευτέρη Σχορετσιανίτη.

Η εκπομπή θα προβληθεί από την ΕΤ-3 την Κυριακή 22 Ιανουαρίου, ώρα 14:00.