“Η συναυλία των Ζιγκ – Ζαγκ στην Πύλη”

tn_zigk zagkΜεγάλη επιτυχία σημείωσε η συναυλία των Ζιγκ – Ζαγκ στην Πύλη στα πλαίσια των εκδηλώσεων «Τσιτσάνεια 2009» από την Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση Τρικάλων σε συνεργασία με το Δήμο Πύλης.

Πλήθος κόσμου της Πύλης και της ευρύτερης περιοχής παρακολούθησαν την Τετάρτη το βράδυ τη συναυλία του συγκροτήματος Ζιγκ – Ζαγκ στην κεντρική πλατεία της Πύλης. Η συναυλία διοργανώθηκε από τον Π.Ο. της Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης Τρικάλων και τον Π.Ο. του Δήμου Πύλης.

Φωτογραφικό υλικό της εκδήλωσης εδώ…

Την εκδήλωση προλόγησε ο Αντινομάρχης κ. Βασίλειος Μπούρας αρμόδιος σε θέματα πολιτισμού. Στη συνέχεια την εκδήλωση χαιρέτησε ο Νομάρχης Τρικάλων κ. Ηλίας Βλαχογιάννης. Τέλος ο Δήμαρχος Πύλης κ. Κων/νος Κουφογάζος καλωσόρισε και ευχαρίστησε την Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση Τρικάλων και τον Π.Ο. του Δήμου Πύλης για την οργάνωση της εκδήλωσης. Αναφέρθηκε στο θεσμό πλέον των «Τσιτσανείων» και στον μουσικοσυνθέτη Βασίλη Τσιτσάνη.

Οι Ζιγκ – Ζαγκ τραγούδησαν δικές τους παλαιότερες επιτυχίες αλλά και τραγούδια του Βασίλη Τσιτσάνη.