Επιτυχημένος ο 2ος Παιδικός Αποκριάτικος Χορός. Στο Πολιτιστικό Κέντρο Πύλης από τον Δήμο Πύλης

Μεγάλη επιτυχία σημείωσε ο Παιδικός Αποκριάτικος Χορός που έγινε  στο Πολιτιστικό Κέντρο Πύλης, που οργάνωσε για δεύτερη φορά φέτος ο Δήμος Πύλης όπου συμμετείχαν  παιδιά από όλα τα Δημοτικά Σχολεία του Καλλικρατικού  Δήμου Πύλης, που γέμισαν με τις γλυκιές  τους  φωνές δημιούργησαν μια χαρούμενη αποκριάτικη ατμόσφαιρα.

Στο ξεκίνημα της εκδήλωσης έκανε σύντομο χαιρετισμό ο Αντιδήμαρχος Πολιτισμού Γεώργιος Τζιορτζιώτης λέγοντας τα εξής.

Αφού καλωσόρισε όλους τους παρευρισκόμενους μετέφερε τους χαιρετισμούς του δημάρχου Κων/νου Μαράβα μεταφέροντας τις ευχές του για καλές αποκριές, ανέφερε ότι έγινε θεσμός αυτή η εκδήλωση.

Τελειώνοντας τόνισε πιστεύω βαθιά μέσα μου ότι Δήμος Πύλης με λίγα χρήματα μπορούμε να κάνουμε πολλά.

Υπήρχε πλούσια μουσική  προσαρμοσμένη στο πνεύμα της αποκριάς με την οποία τα παιδιά τραγούδησαν και χόρεψαν  με πολύ χαρά και κέφι, διασκεδάζοντας σε ένα πραγματικό  αποκριάτικο ξεφάντωμα.

Υπήρχαν και διάφορα δρώμενα που συμμετείχαν όλα τα παιδιά υπό την καθοδήγηση της κ. Μαρίας Καλύβα.

Προσφέρθηκαν στα παιδιά κατά την είσοδος τους στην αίθουσα του Πολιτιστικού Κέντρου σερπαντίνες ,κομφετί.