Επίσκεψη του Δημάρχου Κωνσταντίνου Μαράβα στην Τοπική Κοινότητα Γόμφων

Επίσκεψη πραγματοποίησε ο Δήμαρχος Πύλης κ. Κωνσταντίνος Μαράβας στην Τοπική Κοινότητα  Γόμφων , προκειμένου να επιβλέψει τα εξελισσόμενα εκεί  Έργα που δρομολόγησε η Δημοτική Αρχή Πύλης, συνοδευόμενος από τον Αντιδήμαρχο Έργων κ. Σωτήρη Χαντζή, τον Πρόεδρο του Δ.Σ. Πύλης  κ. Χρήστο Νάκο και τον Δημοτικό Σύμβουλο  κ. Σταύρο Ζιάκας.

Συγκεκριμένα  το κλιμάκιο του Δήμου αρχικά  μετέβη στον Χώρο του Κεντρικού  οικισμού όπου γίνεται η κατασκευή υδραυλάκων, για το μάζεμα των νερών  και για την συλλογή των όμβριων υδάτων προς αποφυγή του κατακλυσμού των σπιτιών των κατοίκων.

Μετέπειτα πήγαν στον χώρο που βρίσκεται δίπλα στο Εκκλησάκι της Αγίας Παρασκευής  όπου γίνεται ένα άλλο έργο που αφορά τον καθαρισμό και αναβάθμιση ως αναφορά την αισθητική και όχι μόνο  του ήδη υπάρχοντα υγροβιότοπο.

Κατόπιν όλοι μαζί οι παραπάνω παράγοντες του Δήμου  πήραν μια ανάσα  και απόλαυσαν το καφεδάκι τους στην Κεντρική Καφετέρια των Γόμφων.