«Αποχαιρετιστήρια Συνάντηση»

tn_ethimotypikh episkepsh gΑποχαιρετιστήριες ευχές αντάλλαξαν ο Δήμαρχος Πύλης κ. Κων/νος Κουφογάζος και ο πρόσφατα συνταξιοδοτηθείς Διευθυντής του Γενικού Λυκείου Πύλης κ. Δημήτριος Γκέκας.

Ο κ. Γκέκας ευχαρίστησε το Δήμαρχο για την πολύτιμη συνεργασία και τη στήριξη που του παρείχε στη διάρκεια των 2,5 χρόνων της θητείας του στο Γενικό Λύκειο Πύλης.

Ο κ. Γκέκας αποχωρεί από την υπηρεσία έχοντας διανύσει μακρά θητεία στην εκπαίδευση λειτουργώντας στην ευαίσθητη και υπεύθυνη θέση του εκπαιδευτικού, διάρκειας 40 χρόνων.

Ο Δήμαρχος Πύλης ευχαρίστησε τον κ. Γκέκα διότι καθ΄ όλη τη διάρκεια της συνεργασίας τους ο Διευθυντής απέδειξε το πραγματικό νόημα της θέσης που κατείχε, θεωρώντας ότι λειτούργησε ως πραγματικός συνοδοιπόρος στην επίλυση σοβαρών προβλημάτων που απασχολούσαν το Γενικό Λύκειο Πύλης. Του ευχήθηκε επίσης να έχει προσωπική υγεία και την ίδια ζωντάνια και δράση που είχε καθ΄ όλη τη διάρκεια της συνεργασίας τους.