Ανάσταση στην Πύλη στον Ιερό Αγίου Βησσαρίωνα

Παραβρέθηκε ο δήμαρχος  Πύλης  Κων/νος Μαράβας ,
Πλήθος πιστών παρακολούθησαν την θεία λειτουργία την Αναστάσεως του Χριστού στον Ιερό Ναό Αγίου Βησσαρίωνα στην Πύλη, που τέλεσε ο Πρωτοπρεσβύτερος Πατέρας Λάζαρος  Σταυραντώνης.
Στις 11.45 βγήκε το ‘Άγιο  Φώς και το έδωσε στους πιστούς ο Πατέρας Λάζαρος Σταυραντώνης, αλλά και στον δήμαρχο Κων/νο Μαράβα.
Στην έλαβε χώρα στον αύλιο χώρο της εκκλησίας το προσκύνημα της Εικόνας της Αναστάσεως του Χριστού, από του εκατοντάδες  πιστούς, ενώ ο χορός του Αγίου Βησσαρίωνα ‘έψελνε  το Χριστός Ανέστη συγχρόνως όλοι δίνανε το φιλί της Αγάπης.
Τον δήμαρχο Κώστα Μαράβα συνόδευαν η σύζυγος του Μαρία, οι συνεργάτες του ,ο Αντιδήμαρχος κ.Κων/νος Κρούπης, ο δημοτικός σύμβουλος κ. Άρης Τζάνης  και ο Πρόεδρος της Τ.Κ. Λιβαδοχωρίου Γεώργιος Πολυγένης.
Κατά την διάρκεια του προσκυνήματος των πιστών ευχήθηκαν Χρόνια Πολλά  Χριστός Ανέστη τον δήμαρχο Κώστα Μαράβα και του συνεργάτες του αρκετός κόσμος.