“Αγιασμός στο Γυμνάσιο & Λύκειο Πύλης”

tn_agiasmos sxoleiwn iiΑγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς πραγματοποιήθηκε από κοινού στο Γυμνάσιο και Λύκειο της Πύλης από τον πρεσβύτερο π. Βασίλειο Πανάγο τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου.

Φωτογραφικό υλικό εδώ…

Παραβρέθηκαν ο Δήμαρχος Πύλης Κων/νος  Κουφογάζος, ο Αντιδήμαρχος Ιωάννης Κουτσονάσιος, ο δημοτικός σύμβουλος Δημήτριος Μαγκούτης, ο Διευθυντής του Γυμνασίου Βασίλειος Πανάγος, ο Διευθυντής του Λυκείου Χρήστος Κωνσταντός, εκπαιδευτικοί, μαθητές και γονείς.

Ο Δήμαρχος Κων/νος Κουφογάζος  ευχήθηκε στους μαθητές και στους εκπαιδευτικούς καλή σχολική χρονιά. Καλωσόρισε τους μαθητές της Α΄Γυμνασίου στο νέο τους σχολείο και ευχήθηκε στους μαθητές της Γ΄Λυκείου καλή επιτυχία στις πανελλαδικές εξετάσεις στο τέλος της σχολικής χρονιάς.

Ακολούθησαν ομιλίες από τους Διευθυντές των σχολείων.